Czy możemy podzielić nasze aktywa jakkolwiek chcemy?

Należy jednak pamiętać, że podział ten może wpłynąć na inne obszary rozwodu, takie jak alimenty na małżonka, a w niektórych przypadkach nawet na dziecko. Z tego powodu, zawsze jest to dobry pomysł, aby uruchomić podziału majątku przez doświadczonego adwokata prawa rodzinnego, aby mogli zapewnić, że podział jest finansowo korzystne dla Ciebie ogólnie.

Czasami, sędzia może dokonać zmian w proponowanym podziale majątku lub zamówienia wsparcia, jeśli czują, że podział nie jest sprawiedliwy lub równy. W czasie zamieszania łatwo jest zgodzić się na wszystko, co jest przed nami postawione, byle tylko móc iść dalej. Tak więc, choć może nie dbać w ogniu chwili, kto dostaje co, wiedz, że osiągnięcie sprawiedliwego podziału długów i aktywów nie jest opcjonalne, to jest konieczne. Z drugiej strony, podział majątku jest jednym z najbardziej złożonych i spornych obszarów rozwodu i są to, co często powoduje rozwód przeciąganie na miesiące i miesiące, podczas gdy w postępowaniu sądowym.

W przeważającej części, będziesz w stanie podzielić swój majątek wspólnoty i długów do swoich upodobań, tak długo, jak ty i twój małżonek może zgodzić się na to. Na przykład, podczas gdy prawo rodzinne Kalifornii dyktuje wszystkie długi wspólnotowe muszą być podzielone równo między dwie strony małżeństwa, jedna strona może wziąć cały dług w zamian za więcej aktywów, aby go zrównoważyć.

Jeśli ty lub wspólnota małżeńska posiada dług, może on zostać przekształcony w odrębną i wyłączną własność twojego współmałżonka. Podobnie, można zgodzić się na to, aby współmałżonek zachował więcej aktywów, jak również więcej długów. To często upraszcza sprawy dla obu małżonków, ponieważ jeden małżonek odchodzi z bardzo niewielką ogólną, a drugi może sprzedać aktywa, aby spłacić dług wspólnoty. Pamiętaj, że ogólnym celem jest Kalifornia rozwód podział majątku jest równość. Jesteś ogólnie wolny, aby podzielić swój majątek zgodnie z tym, co działa najlepiej dla Ciebie i Twojego małżonka, tak długo, jak każdy z was odejść z mniej więcej połowę wartości netto wspólnoty małżeńskiej.

Kategorie: Blog

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *